به این مقاله رای دهید!
[مجموع: 1 میانگین: 4]

يخچال از قطعات و اجزاي مختلفي تشكيل شده است و خرابي هر قطعه ميتواند منجر به خنك نكردن يخچال فريزر گردد.

در اينجا به برخي از اين دلايل كه منجر به گرم شدن و خنک نكردن يخچال و يا سايد باي سايد جنرال الكتريک ميشود را ذكر ميكنيم.

در مدل هاي قديمي يخچال فريزر و سايد باي سايد جنرال الكتريك سيستم فرماندهي به صورت مكانيكي (توسط تايمر)عمل ميكرد ساير قطعات نيز با برق ٢٢٠ يا ١١٠ ولت عمل ميكنند.

يكي از علل خنک نكردن در مدلهاي مكانيكي يخچال فريزر و يا سايد باي سايد جنرال الكتريك خرابي سيستم ديفراست(برفك اب كن)ميباشد كه در اين حالت اواپراتور(يونيت خنك كننده) پر از برفك شده و سرما در ان قسمت حبس ميگردد و سرما در ساير نواحي يخچال و فريزر كاهش پيدا ميكند.

سيستم ديفراست شامل:

قسمت فرماندهي(تايمر ديفراست)،سنسور برودتي(ترموديسك)،المنت(هيتر)

ميباشد.معيوب شدن هر كدام از اين ٣ منجر به كاهش برودت ميشود.از ديگر دلايل ميتوان به خرابي فن كندانسور و يا فن اواپراتور اشاره كرد.

خرابي در قسمت كمپرسور و مشكلات گازي كمتر در اين مدل يخچال و يا سايد باي سايد به چشم ميخورد.

گاهي هم مشكلات سيم كشي به دليل فرسوده شدن دستگاه ميتواند عامل خرابي در يخچال فريزر و يا سايد باي سايد جنرال الكتريك شود.

با گذشت زمان و پيشرفت علم و فناوري رفته رفته يخچال و سايد باي سايد جنرال الكتريك تغييراتي كرده و سيستم الكترونيكي جاي سيستم مكانيكي روي كار امد.

در مدل هاي جديد تر برد الكترونيكي جاي تايمر ديفراست را گرفته و دستگاه به صورت هوشمند عمل ميكند.

عمده ترين علت خنك نكردن يخچال فريزر و يا سايد باي سايد جنرال الكتريك در مدلهاي الكترونيكي خرابي فن اواپراتور ميباشد كه با برق ٩/٧٥ ولت كار ميكند و به صورت مستقيم از روي برد پاور فرمان ميگيرد.

بعد از فن ميتوان به خرابي برد پاور و در مدلهاي جديدتر به خرابي برد اينورتر كمپرسور در سايد باي سايد جنرال الكتريك اشاره كرد.

مشكلات ديفراست(برفك اب كن)نيز در يخچال فريزر و سايد باي سايد جنرال الكتريك يه چشم ميخورد.

بر خلاف مدلهاي قديمي(مكانيكي) در يخچال هاي الكترونيكي مشكلات گازي در سايد باي سايد جنرال الكتريك كه داراي ٢ يونيت خنک كننده ميباشد به وفور به چشم ميخورد،لازم به ذكر است نشتي گاز در اين مدل اغلب از يونيت يخچال ميباشد.

هنگام ايجاد مشكل در يخچال فريزر و يا سايد باي سايد جنرال الكتريك خود با تعميرگاه مجاز جنرال الكتريك تماس حاصل فرماييد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + چهارده =