به این مقاله رای دهید!
[مجموع: 1 میانگین: 2]

علت صدای نامتعارف در یخچال فریزر یا ساید بای ساید

در يخچال فريزر و يا سايد باي سايد جنرال الكتريک تعدادي فن جهت خنک كردن قسمتهاي مختلف در نظر گرفته شده است كه علت اصلي توليد صدا در زمان معيوب بودن فن ميباشند.
در مدلهاي قديميتر جنرال الكتريك معمولا يك فن در كنار كمپرسور قرار گرفته كه وظيفه ي خنك كردن موتور و گاز را دارد كه برق آن با برق يخچال يكي است(١١٠ يا ٢٢٠ ولت)و فن ديگري داخل فريزر تعبيه شده است كه وظيفه ي ان گردش هوا در يخچال و فريز جنرال الكتريك ميباشد.
گاهي در اثر عوامل مختلف از قبيل گردو خاک و يا رطوبت و سردي هوا فن دچار مشكل شده و توليد صداي مضاعف ميكند.
در مدلهاي جديدتر جنرال الكتريك فنهاي بيشتري تعبيه شده است كه هر كدام وظيفه ي خاص خود را دارند و به طور مستقيم از روي برد الكترونيكي پاور فرمان ميگيرند و با برق DC كار ميكنند.
علت اصلي صدا در مدلهاي جديدتر سايد باي سايد و يا يخچال فريزر جنرال الكتريك خرابي فن اواپراتور ميباشد كه اين خرابي در ابتدا همراه با صداي زوزه (هو هو) ميباشد و دماي يخچال و فريزر نوسان داشته و پش از مدتي فن به طور كامل از كار مي ايستد و دماي دستگاه به طور چشمگيري افرايش ميابد.(لازم به ذكر است در اين حالت دستگاه يخساز به دليل كمبود سرما قادر به توليد يخ نميباشد.)
ساير فنها در يخچال فريزر و يا سايد باي سايد جنرال الكتريك كمتر دچار مشكل ميشوند.
در سايد باي سايد جنرال الكتريک كه داراي ٢ يونيت خنک كننده ميباشد توليد برفک ناشي از عملكرد ناقص سيستم ديفراست ميتواند منجر به برخورد پروانه ي فن با برفک شود و توليد صدا كند كه علت اصلي صدا خرابي سيستم ديفراست سايد باي سايد جنرال الكتريك ميباشد.
در هنگام شنيدن صداي اضافي و نا به هنجار از يخچال فريزر و يا سايد باي سايد جنرال الكتريک خود سريعا با نمايندگي و تعميرگاه مجاز جنرال الكتريک تماس حاصل فرماييد تا از آسيب قسمتهاي ديگر يخچال جنرال الكتريک جلوگيري نماييد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =