به این مقاله رای دهید!
[مجموع: 1 میانگین: 5]

گرم کردن غذا در مایکروویو و از بین بردن باکتریهای مضر و ویروسهای آنفلوانزا کرونا:

طی تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه فلوریدای آمریکا ساده ترین پاسخ به این که آیا گرم کردن غذاها در مایکروویو باکتریهای مضر و ویروس های را از بین می برد ،پاسخ بله می باشد.
ولی متاسفانه هیچ گونه دستورالعمل کلی و خاصی که ۱۰۰% تضمین کند تمام ویروسها و باکتری ها در یک دمای خاص از بین می روند وجود ندارد.

در سال ۲۰۰۷ میلادی دانشگاه فلوریدای آمریکا بر روی میزان قدرت کشندگی ویروس در مایکروویو تحقیق انجام داد به نحوی که یک اسفنج مرطوب که بر روی آن ویروسهای آنفلونزا و باکتری مشاهده شده بود را داخل مایکروویو قرار دادند و بمدت ۲ دقیقه آن را داخل مایکروویو حرارت دادند و پس از مشاهده سطح آن مشخص شد که ۹۹% ازباکتری های سطح اسفنج از بین رفته بودند ،باکتریها و ویروسها داخل مایکروویو نه توسط اشعه بلکه به واسطه حرارتی که ایجاد می شود از بین می روند که این اتفاق در گرم کردن بر روی اجاق گاز هم برای باکتریهای مضر و ویروسها می افتد و اگر به مایکروویو دسترسی ندارید می توانید از روش گرم کردن بر روی اجاق گاز نیز استفاده نمایید.

طبق استاندارهای CDC (مرکز کنترل و پیشگیری بیماریها ) در ایالات متحده ویروس های آنفلونزا و سایر ویروسها و باکتری های در دمای ۷۵ درجه سانتیگراد از بین میروند.
طبق گزارشات سازمان بهداشت جهانی WHO این ویروسهای و باکتری ها در دمای ۷۰ درجه سانتیگراد از بین میرود.
طبق تحقیقات پروفسور استنلی پرلمن محقق ارشد ویروس شناسی دانشگاه فلوریدا که منحصرا برروی ویروس کرونای عامل سارس و مرس (COV-SARS& COV-MERS) تحقیق کرده است ویروس کرونایدر دمای ۷۰ درجه سانتیگراد از بین می رود.
و درنهایت طی گزارشات دانشگاه ای اند ام ایالت تگزاس آمریکا اغلب ویروسها و باکتری های در دمای ۶۰ درجه سانتیگراد از بین میروند.
آیا مایکروویو غذا را به طور مساوی گرم می کند؟در بسیاری از موارد اشعه مایکروویو به صورت مساوی به تمام قسمت های غذایی که داخل محفظه مایکروویو قرار داده شده برخورد نمی کند و این موضوع شاید باعث شود اگر بخشی از غذایی که در حال گرم شدن در محفظه مایکروویو است دارای باکتری های مضر و ویروس باشد به درستی آن باکتری های از بین نروند به همین خاطر باید همیشه از این موضوع اطمینان حاصل کنیم و مطمئن شویم تمام قسمتهای مواد غذایی با میزان حرارت حداقل ۷۰ درجه سانتیگراد داغ شده اند که همانطور که اعلام شد بین ۲ تا ۶ دقیقه برای رسیدن به این دما داخل مایکروویو زمان نیاز است (برای اطمینان خاطر ۶ دقیقه) و بخاطر داشته باشید که غذاهای فاسد شده شامل روش فوق نمی شوند.

شاید بعضی افراد برای استرلیزه کردن برخی از وسائل مانند ماسک و مسواک و شیشه شیر نوزاد و سایر لوازم شخصی شان بخواهند از گرمای مایکروویو کمک بگیرند،درواقع مایکروویو برای طبخ و داغ کردن غذا و گرم کردن نوشیدنی ها طراحی شده و قراردادن انواع فلزات ،اجسام تیز و برنده ،تخم مرغ با پوست،پلاستیک های نازک که به راحتی ذوب می شوند ،کاغذ و پاکتهای پلاستیکی و انواع پارچه داخل آن توصیه نمی شود و حتی باعث آتش سوزی در مواردی خواهد شد اما طبق یک دستور العمل خاصی که سازمان کنترل و پیشگیری بیماریها(CDC) برای بعضی از لوازم ارائه کرده میتوان با یک متد خاص داخل مایکروویو با استفاده از حرارت استرلیزه نمود که این موضوع به تائید سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و سازمان بهداشت جهانی نرسیده است.

برگرفته از مقالات وبسایت دانشگاه ایالتی فلوریدا