ارورهای معمول یخچال سامسونگ

Samsung RefrigeratorsSpecific Error Codes:

اگر یخچال فریزر سامسونگ دارید و به هر علتی خوب کار نمی کند می توانید قبل از اینکه با سرویس کار تماس بگیرید با ارورهای مشخص شده ( ارورهای معمول یخچال سامسونگ ) بر روی نمایشگر، خودتان تا حدودی دستگاه را عیب یابی نمایید.

در این مقاله تلاش نموده ایم که ارورها یا همان پیغام ارورهای معمول یخچال سامسونگ برای مدل های مختلف را بررسی نماییم.

  1. Error 5e و Error 5: این ارور به این معناست که سنسور دیفراست یا سنسور مربوط به برفک زدایی به خوبی کار نمی کند و باید تعویض شود و Error 5 نیز مربوط به خرابی یخساز دستگاه می باشد که برای برطرف نمودن مشکل آن می بایست یخ ساز تعمیر شود و درصورتیکه تعمیر نیز پاسخگو نباشد میباسیت یخساز تعویض شود و یا کاملا از مدار خارج شود.
  2. Error 4E:این پیام خطا به معنای خوب کارنکردن دیفراست فریزر می باشد و تعمیر آن فقط بصورت جابجا کردن قسمت دیفراست فریزر می باشد .
  3. Error 6E: یک ارور بسیار آرام است که نمایانگر  ایراد در سنسور می باشد که معمولا پس از قطع و وصل شدن برق شهری اتفاق می افتد که این مشکل با ریست نمودن دستگاه برطرف می شود.
  4. Error 8e: این پیام بعلت خرابی دستگاه یخساز می باشد معمولا اگر سنسور یخساز خراب باشد این ارور نمایان می شود احتمالا شما ناچار هستید که کلا یخساز را تعویض نمایید یا سنسور آن را که به منظور این امر می بایست یک کارشناس دستگاه شما را بررسی نماید.
  5. Error23e: اول از همه این در هنگام نمایش این ارور باید فن کندانسور بررسی شود و همچنین برق دستگاه درست متصل باشد و همچنین می بایست کندانسور نیز چک شود و در صورت خرابی فن باید فن دستگاه تعویض شود. در مرحله دوم اگر ایراد از فن دستگاه نباشد می بایست برد الکتریکی دستگاه چک شود و اگر برد دستگاه خراب باشد باید برد دستگاه تعویض شود و اگر امکان تعمیر وجود داشته باشد میتوان برد را نیز تعمیر کرد.
  6. Error 25e: این یک ارور مربوط به دیفراست یا سیستم برفک زدایی می باشد اگر دستگاه تایمری یا مکانیکی باشد باید تایمر چک شود و اگر برد داشته باشد باید برد بررسی شود و تعمیر یا تعویض شود.
  7. Error 33e: این پیام زمانی نمایش داده می شود که شیر برقی دستگاه به درستی کار نکند و معولا زمانی اتفاق می افتد که یخچال بمنظور اسباب کشی جابجا شده باشد یا در منزل جابجا شده باشد اولین راه را خودتان می توانید انجام دهید به صورتیکه کلید لامپ و انرژی سیور را با هم به مدت 10 ثانیه نگه دارید تا دیسپلی ریست شود اگر با این کار مشکل برطرف نشود برای تعمیر شیر برقی با تکنیسن هماهنگ کنید تا دستگاه شما را بررسی کند که اگر نیاز باشد شیر برقی تعویض شود.
ارورهای معمول یخچال سامسونگ